Si ta bëni buzëkuqin tuaj të zgjasë sa më shumë

Si ta bëni buzëkuqin tuaj të zgjasë sa më shumë

Buzëkuqi është një përbërës i rëndësishëm në pamjen e shumë grave. Në këtë postim blogu, do t'ju prezantojmë disa sekrete dhe udhëzime të rëndësishme për të bërë buzëkuqin tuaj të zgjasë sa më shumë.


Hapi i parë: Hiqni lëkurën e vdekur nga buzët

Pamja perfekte e grimit fillon me kujdesin e duhur të lëkurës. Edhe për grimin e buzëve, sigurohuni që rutina juaj e kujdesit të buzëve të jetë në vend, e cila fillon me eksfolimin javor. Pasi të hiqet e gjithë lëkura e vdekur nga buzët tuaja, buzëkuqi juaj do të rrëshqasë pa probleme.

Hapi i dytë: Hidratoni buzët tuaja

Aplikoni me një balsam buzësh dhe masazhojeni mirë. Lëreni të qëndrojë për ca kohë përpara se të aplikoni ndonjë produkt tjetër Një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur buzët tuaja të ushqyera është duke aplikuar rregullisht një balsam të mirë buzësh çdo natë para se të shkoni në shtrat.

Hapi i tretë: Mos harroni të përdorni primer

Jetëgjatësia e çdo produkti grimi përcaktohet nga baza mbi të cilën aplikohet. Aplikoni një shtresë të hollë primer për buzët në mënyrë të barabartë në buzët tuaja dhe lëreni të thahet për një minutë përpara hapit tjetër. Kjo do të rrisë qëndrueshmërinë e buzëkuqit tuaj dhe gjithashtu do të formojë një bazë uniforme për aplikim.

Hapi i katërt: Përdorni një laps për buzët

Përdorimi i një lapsi për buzët për të përcaktuar konturat e buzëve është një hap i rëndësishëm. Kjo teknikë ndihmon në parandalimin e zhbllokimit të buzëkuqit dhe ndihmon atë të zgjasë më shumë.

Hapi i pestë: Shmangni ushqimet me vaj

Vaji dhe yndyrat në ushqime veprojnë njësoj si një heqës grimi me bazë vaji. Ata thyejnë buzëkuqin tuaj dhe e bëjnë atë të lëvizë. Ushqimet me vaj jo vetëm që shkaktojnë konsumimin e buzëkuqit tuaj, por gjithashtu mund të njollosin buzëkuqin tuaj jashtë vijës së buzëve, duke ju bërë të dukeni të çrregullt. Shmangni ngrënien e ushqimeve me vaj kur dëshironi që buzëkuqi juaj të zgjasë gjatë. Në vend të kësaj, zgjidhni ushqime të thata që mund t'i copëtoni në copa më të vogla dhe t'i hani me një lugë ose pirun. Sa më pak buzët tuaja të vijnë në kontakt me ushqimin, aq më mirë!


Me këto këshilla dhe teknika, buzëkuqi juaj do të zgjasë sa më shumë dhe do të dukeni tërheqëse gjatë gjithë ditës. Kujdesuni për buzët tuaja dhe le të përmirësojmë pamjen e buzëve të shkëlqyeshme!


©www.makeup.com

Produkte të sugjeruara për ty

()
Me lajmero
Llogaria Ime
Shporta ime (0)